YKS enerji, EPDK tarafından verilmiş olan ‘Elektrik Toptan Satış Lisansı’ na sahip, Türkiye genelinde elektrik tedariki sağlayan bir firmadır.2001 yılında yürürlüğe giren 4628 sayılı Elektrik piyasası kanunu çerçevesinde faaliyetlerine devam eden YKS enerji, elektrik enerjisini mevcut elektrik tarifelerinden daha ucuza sağlamakta ve konusunda uzman kadrosuyla elektrik satışında müşterilerine ciddi avantaj sağlamaktadır.

Misyonumuz elektrik satışının serbestleştiği şu dönemde elektrik piyasasına damgasını vuran toptan elektrik satış şirketleri arasında olmak.

Rekabetçi bir yapı ve minimum maliyetlerle elektrik enerjisi tedariki sağlamak.

YKS Enerji indirimli elektrik kullanma hakkının kazanılması limitinin makul seviyelere düştüğü 2011 den günümüze piyasada aktif bir şekilde hizmet vermektedir.

YKS Enerji; YKS Grup bünyesinde bulunan YKS Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ; YKS Enerji Üretim A.Ş firmalarıyla da hizmet vermektedir.

YKS Enerji Üretim A.Ş. Malatya ve Adıyaman’da inşaatına başlanan yıllık 6.800.000 kwh üretim kapasiteli güneş enerjisi santrallerini 2014 sonundan itibaren devreye alacaktır.

YKS Enerji Üretim A.Ş Hatay’da yıllık 3000 Kwh üretim kapasiteli rüzgar enerjisi santrallerini 2015 yılı içerisinde devreye alacaktır.

Merkezi İstanbul Anadolu Yakasında bulunan firmamızın Adana, Muğla, Bursa, İstanbul, İzmir, Tekirdağ gibi Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde aboneleri bulunmaktadır.

YKS Enerji elektrik tedariğini gerek enerji üretim santralleriyle gerekse yurtiçi ve yurtdışı firmalarla anlaşmalar sağlayarak, gerektiğinde de enerji borsasını kullanarak uygun fiyatla sağlamakta ve bu sayede daha uygun fiyatla abonelerine enerji tedarik edebilmektedir.

YKS ENERJİDEN ELEKTRİK TEDARİK ETMENİZİN FİRMANIZA KATKILARI NELERDİR?

YKS Enerji fatura ödemeleri müşteri kodu ile masrafsız olarak tüm yapı kredi vezneleri ve internet şubesinden, Finansbank internet şubesinden, yine bu bankalardan ve ayrıca garanti ve iş bankasından otomatik ödeme talimatı ile, tüm bankalardan eft-havale yöntemiyle, kredi kartı mail order sistemiyle yapılabilmektedir.

YKS Enerji aboneleri ilk faturaları YKS Enerjiden ulaştıktan sonra bağlı bulunduğu tedaş’a ödediği depozito bedelini tedaştan geri alabilmektedir.

Aboneler hiçbir bedel ödemeden, hiçbir ekstra işlem veya tesisat değişikliği yapmadan tedarikçi değiştirip çok kısa bir sürede indirimli elektrik kullanmaya başlayabilmektedirler.

Birçok abone yıllık bir faturanın üzerinde tasarruf sağlamakta ve çok daha kaliteli bir müşteri hizmeti almaktadır.

Abonelere her durumda kesintisiz enerji sağlanması için YKS Enerji ‘nin Türkiyedeki tüm dağıtım şirketleriyle dağıtım sistemi kullanım anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca abonelerin enerji alım garantisi hem YKS Enerji tarafından EPDK ‘ya verilmiş teminatlarla hem de devletin serbest tüketici yönetmeliği ile kesin olarak sağlanmış durumdadır.